Nakon što se nakon nesreće (uspešno se u kapsuli spustivši u okean) astronautkinja Sam (Kate Mara Fantastic Four -FANT4STIC (2015)) nađe na jednom izolovovanom imanju a koje, kako NASA/PENTAGON tvrdi, služi da tamo prođe dekontaminaciju, Sam-i će se početi priviđati ili zaista dešavati neke misteriozne stvari.


Ovo plavetnilo na njenoj koži i kacigi (a kao posledica udara u šatl nepoznatog objekta/moguće meteora) jeste razlog što mora biti izolovana i jedine posete koje će imati jesu od ekipe doktora koji će joj uzimati krv i raditi razne testove.

Početnu posetu imaće od svog oca, generala (glumi gu uvek nam dragi Laurence Fishburne) a sa svojim suprugom i ćerkom može komunicirati samo putem video signala.
Kada prođe ovaj zanimljiv uvod i Sem započne život u ovoj kući koja je okružena kamerama a imanje ogradom koju sa spoljne strane čuva vojska shvatamo da će se ovaj film pretvoriti u još jednu horor varijantu “sama u kući a čujem čudne zvukove i vidim čudne pojave”

Okej, hajde da vidimo kako onda režiserka i scenaristkinja Jess Varley koristi ovaj milion puta viđen koncept u horor filmovima za svoj debitantski rad.

Rekao bih umešno u prvoj polovini ali onda, a to nema veze sa režijom već sa scenarijom (koji je opet Jess potpisala), “The Astronaut” sve više i više prestaje da bude zanimljiv da bi se, kao i mnogi drugi, u finišu gotovo raspao.

Kada otkrijemo koja misterija se ovde krije i one razne druge ne baš mnogo logične stvari pre toga (poput zašto je ta kuća tako super sigurna a istovremeno amaterski obezbeđena) deluju superiorno od onog šta je glavno otkriće.
Ako tome dodamo i ne baš dobre efekte u tom delu filma konačna ocena ne mož’ biti bolja.
Na skali od (1-6) ocena: 2/2+





